Klasická masáž
(čiastočná / celotelová), je výborná na uvoľnenie celého tela, má liečebné i preventívne účinky. Pri masáži sa zvyšuje prekrvenie na koži, vo svaloch i vo vnútorných orgánoch, čím dochádza k uvoľneniu bolestivých miest a zlepšeniu celkového zdravotného stavu. Klasická masáž má pozitívny vplyv na funkciu metabolizmu, pomáha detoxikovať organizmus, pomáha k rýchlejšej rekonvalescencii po úrazoch a operáciách. Masáž v spojení s príjemnou hudbou, vôňou aromatických olejov a sviečok, pomáha uvoľniť napätie a stres, zlepšuje sa koncentrácia, spánok i celková výkonnosť organizmu.

Reflexná masáž chodidiel
Reflexná terapia je úžasne účinná a pomerne jednoduchá metóda netradičnej starostlivosti o telo, ktorú využívali staré civilizácie dávno pred naším letopočtom. Na našich chodidlách je presná mapa celého nášho tela, ktorú môžeme využiť nielen na spoľahlivú diagnostiku, ale zároveň na prevenciu a taktiež na uvoľnenie a nápravu porúch nášho organizmu. Masáž nôh je skvelá príležitosť pre naše telo, ktorá má dokonalý samoliečebný mechanizmus. My mu len pomáhame znovu nájsť stratené sily a rovnováhu.

Detoxikačná medová masáž
Detoxikačné masáže pomocou medu sú staré známe metódy liečiteľstva, pôvod majú v ruskom liečiteľstve. Táto metóda pomáha k zlepšeniu stavu mnohých chorôb, ale tiež k revitalizácii organizmu, zlepšuje stav slabosti zapríčinený nadmerným stresom, zlepšuje stav chronických chorôb, spomaľuje starnutie, pomáha telu zbavovať sa škodlivých látok.

Bankovanie – vákuová masáž
Je to aplikácia baniek (sklenených pohárikov) na telo človeka za účelom prekrvenia. Je to jedna z metód účinne pôsobiacich na rôzne problémy súčasného spôsobu života, ktorá sa už od nepamäti používala u mnohých národov ako liečebná metóda rôznych ochorení. Využíva sa hlavne pri bolestiach svalov, čiastočne sa využíva i pri detoxikácii.

Tradičná Thajská masáž
V Thajsku je masáž súčasťou každodenného života a neodlučiteľne patrí k ich životnému štýlu. Thajská masáž vychádza z jógy, je to vlastne akýsi druh pasívneho cvičenia, pri ktorom sa uvoľní a ponaťahuje celé telo, vyváži sa tok energií v tele a tak sa dosiahne zlepšenie zdravotného stavu. Pri masáži je človek celý oblečený, preto je vhodná aj pre tých hanblivejších, alebo pre tých, ktorí dobre neznášajú rôzne oleje a emulzie.
Thajská masáž je dokonalá relaxácia pre telo i dušu.


Rašelinový zábal
V balnoterapii má svoje miesto odjakživa. Zábal má hlavne uvoľňujúce účinky, pomáha pri bolestiach kĺbov a svalov, pri reumatických ochoreniach, artrózach, svalových kontraktúrach atď. Najväčší efekt má v spojení s klasickou masážou. Aplikuje sa pred ňou a znásobuje jej uvoľňujúci účinok.

Čokoládová masáž
Horúca čokoládová masáž patrí medzi perly masáží a skrášľujúcich procedúr. Je výborná na vyhladenie a skrášlenie pokožky, celulitídy, na získanie dobrej nálady, odplavenie toxických látok či uvoľnenie stuhnutých svalov.
Účinky čokoládovej masáže:
Vďaka vysokému obsahu aktívnych ingrediencií ako napr. methylxantín, polyfenoly, flavonoidy
a minerály, ponúka kakao a čokoláda množstvo významných kozmetických vlastností. Theobromín obsiahnutý v kakau pôsobí (podobne ako kofeín), na cievne zakončenia v koži a aktivuje látkovú výmenu. Čokoláda dokáže stimulovať v mozgu tvorbu dopamínu a uvoľňovať endorfíny a serotonin - "zdroj šťastia". Vďaka masáži telo cez pokožku vstrebáva vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Kakaové maslo zvlhčuje jemne popraskanú pokožku. Čokoládová masáž prináša uvoľnenie a relax, výborne pomáha odbúravať stres.

Masáž horúcimi kameňmi (hot stones massage)

Masáž horúcimi kameňmi patrí medzi najlepšie terapie na celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov, v súčinnosti s esenciálnym olejom. Prináša uvoľnenie, odstraňuje napätie a stres, zlepšuje krvný obeh a metabolizmus, harmonizuje meridiány a čakry.

Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je špeciálny druh veľmi jemnej masáže. Predstavuje masáž lymfatického systému s účinkom rýchleho odplavenia únavových, odpadových a toxických látok z buniek a medzibunkového priestoru (najmä z kože, podkožia a svalov).
V dnešnej dobe vďaka sedavému zamestnaniu a nedostatku pohybu väčšina populácie trpí zníženou imunitou a prebytočným ukladaním tuku. To všetko úzko súvisí s nedostatočne cirkulujúcim lymfatickým systémom a v dôsledku toho zlou funkciou obličiek a pečene. Pokiaľ vám tieto dva hlavné orgány dobre nefungujú, pociťujete únavu a stres. Rýchle sa vyčerpáte, podliehate ľahšie nervozite a na tele sa vám objavujú rôzne kožné vyrážky. Pri týchto problémoch vám veľmi účinne pomôže práve spomínaná lymfodrenážna masáž.

Manuálna lymfodrenáž celého tela vás zbaví prebytočnej vody, v dôsledku čoho vám odpuchnú nohy, ruky, vačky pod očami atď. Odplaví zvyšky látkovej premeny, detoxikuje organizmus a tým zvýši vašu imunitu a urýchli regeneráciu celého tela. Manuálna lymfodrenáž pomáha vyhladiť čerstvé jazvy, upokojiť reumatické bolesti a artrózy (ochorenia kĺbov).
Zbaví vaše telo napätia, uvoľní dýchacie cesty, zlepší stav vnútorných orgánov. Je vhodná po operáciach, úrazoch a účinne odstraňuje opuchy dolných a horných končatín po ožarovaní. Pravidelnou aplikáciou spojenou s cvičením spôsobí úbytok tukových buniek - zníži celulitídu. Rýchlejšie vás zotaví po fyzickej záťaži, turistike, športe. Zvýši vašu kondíciu o 10 až 15%. Je vhodná aj pre výkonných športovcov a aj pre tých, ktorí majú kŕčové žily!

Preventívne sa odporúča absolvovať lymfodrenáž celého tela 1 x za mesiac, pri problémoch podľa potreby. Pred masážou odporúčame vypiť 3 dl čistej vody a taktiež zvýšiť príjem tekutín aj niekoľko dní po masáži.

 

Anticelulitídna lymfodrenáž je na zmiernenie a zastavenie celulitídy (lipohypertrofie).

 

 

N O V I N K Y !

-------------------------------------------------------

 

Ajurvédska celotelová masáž Dátá Snéhan
Jedná sa o celkovú masáž tela vonnými olejmi, ktoré sú vybrané podľa vášho konštitučného typu. Masáž je zameraná predovšetkým na svaly, šľachy a úpony. "Snéhan" znamená hladenie tela s nehou. Tento druh masáže je základnou terapiou ajurvédy, ktorá pripravuje telo pre náročnejšie techniky preťahovania svalstva (Dáta snéhad). Dátá snéhan je razantnejší typ masáže pre zväčšovanie pohyblivosti kĺbov za pomoci hathajogy. Postupne sa cielenými hmatmi uvoľňujú kĺby v celom tele, preťahujú sa končatiny a zlepšuje obehový systém.

Hlavným cieľom tejto terapie je obnoviť prúdenie energie v energetických dráhach, ktoré vedú po celom našom tele. Ďalej je to pretiahnutie svalov, dosiahnutie optimálnej pohyblivosti kĺbov, uzdravenie všetkých systémov v tele - dýchacieho, tráviaceho, obehového a ďalších. V neposlednom rade je to harmónia tela a mysle a poznanie. Dátá snéhan pôsobí podobne ako jogové cvičenie. Tu sa však robia rôzne pasívne cviky, ktoré masér vykonáva za klienta. Po takejto masáži človek cíti fyzickú, ale aj psychickú úľavu a má pocit sviežosti. Masáž Dátá snéhan pomôže zvýšiť rozsah kĺbov, zlepšiť vyživovanie tkanív, upraví sa metabolizmus a podporí sa tok energie v tele.

Kontraindikácie ako u bežnej masáže.

Trvanie: 85 minút

 

Aroma masáž

Je to masáž aplikovaním éterických olejov na klienta v určitom poradí (cca 8 olejov). Aplikujú sa na chrbát a chodidlá a následne sa nechajú tieto časti tela prehriať. Éterické oleje sa tým lepšie vstrebávajú. Oleje sa určujú podľa potreby klienta, napríklad na tráviace problémy, infekčné choroby, lymfatický systém atď.


Trvanie: 45 minút

 

Kineziotaping

Tejpovanie je v súčasnosti jedna z najpopulárnejších metód vo fyzioterapii, rehabilitačnom lekárstve a v terapii športovcov.
Kinesiotaping je spôsob liečby založený na telu vlastných reparačných procesoch. Účinnosť sa prejavuje vďaka aktivácii nervovej a obehovej sústavy. Metóda vychádza z poznatkov kinesiologie, ako vedy uznávajúci význam tela a pohybu pri rehabilitácii a bežnom živote. Preto je tento funkčný taping nazývaný "kinesio" taping. Svaly neslúžia len k pohybu tela, ale tiež riadia žilový obeh a lymfatický tok, telesnú teplotu, atď. Z tohto dôvodu akékoľvek zlyhanie správnej svalovej funkcie vyvolá najrôznejšie druhy zdravotných ťažkostí. V dôsledku tohto, kinesiotaping venuje veľkú pozornosť významu svalovej funkcie pre aktiváciu telu vlastných liečebných mechanizmov.
Kinesio tape bol vyvíjaný od roku 1973 japonským chiropraktikom dr. Kenzo Kasem a jeho tímom. Úplne prvé aplikácie kinesio tapu boli na pacientovi s kĺbovým ochorením.

Zistenie, že elastický tape pomáha ako externá podpora svalom a pridruženým tkanivám, vytvorilo úplne nový prístup k liečbe svalov, fascií, kĺbov, väzov, šliach, nervov a orgánov. Dlhú dobu bol kinesio tape využívaný hlavne ortopédmi, chiropraktikmi a lekármi z ostatných odborov. Veľmi skoro na to bol kinesio tape použitý u olympijských volejbalových hráčov v Japonsku. Novinka sa rýchlo rozšírila medzi atlétmi Japonska, USA, Európy, Južnej Ameriky, Austrálie a ostatných ázijských štátov.

Tejpovacie pásky Temtex, ktoré sa využívajú pri metóde tejpovania sú elastické tejpy zo 100% bavlny, ktoré sa vďaka svojim vlastnostiam blížia vlastnostiam ľudskej pokožky. Tieto tejpovacie pásky sú priedušné a natiahnuteľné až na 160% svojej pôvodnej dĺžky, ich hrúbka je podobná hrúbke pokožky. Tejpovacie pásky svojim klientom umožňujú pohyb, nijako neobmedzujú cirkuláciu krvi a lymfy a preto sa využívajú ako adekvátna funkčná podpora pri prevencii, po úrazoch a v liečbe akútnych aj chronických stavov.

kinesiotaping - kinesio tape      TEMTEX kinesio tape